Prowadź nadtlenek wodoru: Korzyści i poradnictwo

Prowadź nadtlenek wodoru: Korzyści i poradnictwo

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników https://harmoniqhealth.com/pl/ideal-slim/. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

nadtlenek wodoru jest antyseptycznym często stosowanym do czyszczenia drobnych cięć lub dezynfekcji powierzchni. Ze względu na swoją wszechstronność nadtlenek wodoru jest podstawą w wielu szafkach medycznych i zestawach pierwszej pomocy i jest łatwo dostępny w większości sklepów z narkotykami.

Niektóre osoby płukane nadtlenkiem wodoru, które skorzystają z jego właściwości oczyszczania.

Ciecz zawiera cząsteczki tlenu i wodoru. Jest to środek utleniający, co oznacza, że ​​może zabijać żywe komórki, takie jak bakterie.

Dostępne są różne siły lub stężenia nadtlenku wodoru, w zależności od jego zamierzonego zastosowania. Wysokie stężenia są typowe w produkcji przemysłowej. Najczęstsze stężenie sprzedawane do użytku domowego to 3 procent.

Jakie są potencjalne korzyści z płukania nadtlenkiem wodoru i czy można go bezpiecznie użyć? Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się.

Zastosowania i korzyści

Możliwe korzyści z płukania nadtlenku wodoru obejmują:

wybielanie zębów

nadtlenek wodoru jest agentem bielącym. W rzeczywistości wiele rodzajów pasty do zębów i płukania jamy ustnej w sklepach już zawiera ten związek.

W jednym badaniu naukowcy zbadali, czy płukanie jodełkowania nadtlenku, czyli 10 -procentowy żel nadtlenku karbamidu może bardziej skutecznie wybielać zęby.

Badanie obejmowało 50 zębów bydlęcych zabarwionych herbatą, a wyniki wskazują, że z czasem pływa do nadtlenku wodoru znacznie zwiększyły biel zębów.

Jednak nie były one tak skuteczne jak 10 Procent żel nadtlenku karbamidowego.

Złagodzenie bólu gardła

Jedną przyczyną bólu gardła jest infekcja bakteryjna. Płuczanie nadtlenkiem wodoru może złagodzić dyskomfort poprzez zmniejszenie liczby bakterii w jamie ustnej i pomocy w usuwaniu infekcji.

nadtlenek wodoru może pomóc w zabijaniu bakterii poprzez uwalnianie tlenu, co zmienia środowisko bakterii beztlenowych i hamuje ich wzrost .

Leczenie choroby dziąseł

Ze względu na jej właściwości przeciwbakteryjne nadtlenek wodoru może pomóc w leczeniu choroby dziąseł.

płyta, która tworzy się na zębach, zawiera śluzowatą film z filmu Bakterie zwane biofilmem. Nadtlenek wodoru uwalnia tlen, który pomaga zniszczyć bakterie.

Randomizowane badanie z 2017 r. Podzielone 53 uczestników na grupy w celu przetestowania nadtlenku wodoru jako leczenia choroby dziąseł.

Jedna grupa otrzymała grubość korzeniową i nadtlenek wodoru, a druga grupa właśnie otrzymała oczyszczenie korzeni.

Wyniki wskazują, że grupa nadtlenku wodoru miała znacznie mniej oznak choroby dziąseł do końca badania, w porównaniu z grupą, która otrzymała oczyszczenie korzeniowe korzeni sam.

Jedną zaletą płukania za pomocą roztworu nadtlenku wodoru jest to, że może dotrzeć do tyłu ust i plam, które mogą być trudne do osiągnięcia z dentystyczną nici.

Płuczanie nadtlenkiem wodoru może pomóc w leczeniu drobnych podrażnień jamy ustnej, takich jak skaleczenia lub rany rakowe, ponieważ jest to antyseptyczne.

po nakładaniu cięcia, nadtlenku wodoru lub pianki jako jako Uwalnia tlen. Pienianie pomaga oczyścić obszar, usuwać martwe komórki i zmniejszać bakterie.

Nadtlenek wodoru potrzebuje czasu do pracy. Ponieważ płukanie jest stosunkowo szybkie, nie zabije wszystkich bakterii w jamie ustnej, ale może zmniejszyć liczbę.

Jak używać nadtlenku wodoru

Ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić Użyj prawidłowego roztworu nadtlenku wodoru, aby uzyskać najwięcej korzyści i uniknąć niepożądanych skutków ubocznych.

Aby płukać nadtlenkiem wodoru:

  • Zastosuj 3 -procentowy stężenie nadtlenku wodoru. Cokolwiek silniejsze może spowodować podrażnienie.
  • Wymieszaj dwie części wody z jednym częścią nadtlenku wodoru.
  • Ganu, przesuwając roztwór wokół ust.
  • Pochylenie Głowa tylna i kontynuuj płukanie przez 30 sekund.
  • Wypluj roztwór.

Nadtlenek wodoru może powodować spienianie w jamie ustnej, co jest normalne.

Aby uniknąć irytacji dziąseł, rozważ ograniczenie użycia kilka razy w tygodniu.

Bezpieczeństwo i ryzyko

Nadtlenek wodoru jest bezpieczny dla większości ludzi, jeśli używają go poprawnie . Jednak związek może być szkodliwy, jeśli dana osoba używa go zbyt często lub jeśli stężenie jest zbyt silne.

Ludzie nigdy nie powinni gardła za pomocą nadtlenku wodoru z żywnością, który ma stężenie 35 procent. Jeśli osoba przypadkowo go przełknie, może to prowadzić do poważnych problemów z przewodu pokarmowego.

Podczas mieszania roztworu unikaj wdychania nadtlenku wodoru, ponieważ może powodować podrażnienie w płucach.

Związek złożony Może również podrażniać oczy, więc podczas wypychania roztworu zachowaj ostrożność, aby zapobiec mu powrót do twarzy.

Unikaj połykania nadtlenku wodoru. Chociaż połykanie niewielkich ilości 3 -procentowego stężenia zwykle nie powoduje poważnych problemów, może powodować rozstrój żołądka i wymioty.

Dzieci nie powinny gardła nadtlenkiem wodoru, jeśli istnieje jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

W rzadkich przypadkach możliwe są poważniejsze skutki uboczne. W tym raporcie medycznym z 2016 r. Opisuje osobę rozwijającą chemiczne zapalenie jelita grubego i zapalenie błony śluzowej żołądka po zastosowaniu 3 -procentowego płukania jodkowania nadtlenku podczas zabiegu dentystycznego.

Jeśli podrażnienie rozwija się po płukaniu, i nie znika za kilka godzin, przestań, zatrzymaj W tym celu stosowanie nadtlenku wodoru.

Podsumowanie

Płuczanie nadtlenkiem wodoru może pomóc wśród zębów lub zmniejszyć liczbę bakterii w jamie ustnej. Jednak ważne jest, aby użyć stężenia nie silniejszego niż 3 procent i użycie go z umiarem, aby uniknąć podrażnienia.

Każdy, kto ma pytania lub obawy dotyczące stosowania nadtlenku wodoru jako płukania jamy ustnej, powinien porozmawiać z profesjonalistą dentystyczną.

Nadtlenek wodoru jest dostępny w wielu aptekach i online.

  • Zdrowie publiczne
  • Choroby zakaźne/bakterie/wirusy
  • Uzupełniające Medicine/Alternative Medicine

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents