Výhody a vedlejší účinky léčby modrého světla pro terapii s modrým světlem je neinvazivní léčba akné, která používá světlo k zabíjení určitých bakterií na kůži.

Výhody a vedlejší účinky léčby modrého světla pro terapii s modrým světlem je neinvazivní léčba akné, která používá světlo k zabíjení určitých bakterií na kůži.

Omezený výzkum naznačuje, že tato technika může pomoci s řízením akné. Alternativní terapie by však mohly být účinnější.

Existuje určitý důkaz, že terapie modrým světlem může pomoci léčit akné nebo zabránit ohnisku. Výzkum však dosud nepotvrdil, že je velmi užitečný nebo lepší než lokální retinoidy a jiné ošetření. Je to bez UV paprsků a neexistuje žádný důkaz, že zvyšuje riziko rakoviny kůže nebo stárnutí kůže, podle Americké akademie dermatologie (AAD). Kancelář dermatologa nebo doma.

Funguje terapie modrého světla pro akné? Organizace však také varuje, že výsledky se liší mezi jednotlivci a že je nepravděpodobné, že by akné zcela vyčistila.

Kromě toho bude osoba potřebovat několik relací, zatímco výsledky se nemusí objevit až několik týdnů po posledním léčbě. Několik studií zjistilo, že terapie modrým světlem může přínosem pro lidi s akné. Přezkum z roku 2019 však uvádí, že mnoho z těchto studií je malých a žádný z nich netrval déle než 12 týdnů. Autoři došli k závěru, že není dostatek důkazů, které by plně podpořily jeho použití, a doporučují, aby lékaři zvážili výhody a rizika, než je doporučí.

Co říká výzkum? Účinky terapie modrého světla pro akné zahrnují níže uvedený výzkum.

 • V roce 2011 použilo 30 lidí buď domácí použití modrého světla nebo placebo zařízení dvakrát denně, dokud jejich léze nezmizely. U těch, kteří používali modré světlo, došlo k zlepšení výrazně dříve než u těch, kteří používali placebo. po dobu 5 týdnů. Vědci uvedli, že jejich léze se snížily o 64%.
 • Studie z roku 2004 na 28 dospělých s akné obličeje, kteří podstoupili osm sezení terapie modrého světla po 4 týdny, zažila celkově téměř 65% zlepšení lézí akné.
 • Japonská studie 10 lidí S akné na jejich tváři nebo zádech uvádí, že cílená terapie modrého světla jednou nebo dvakrát týdně vedla k významnému snížení závažnosti akné u osmi účastníků. Žádný zažil žádné škodlivé účinky. Po konečné léčbě více než 90% účastníků hlásilo zlepšení celkového vzhledu kůže, jasnosti, tónu, textury a hladkosti. Drtivá většina, 82%, byla spokojena s léčebným systémem, zatímco 86% uvedlo, že je jemnější než jiné ošetření akné. Světelné terapeutické zařízení kombinující modré a červené světlo dvakrát denně po dobu 4 týdnů. Po 12 týdnech podstoupili hodnocení, zatímco druhá polovina použila placebo. Ti, kteří používali zařízení pro terapii světelné, došlo k 77% zlepšení zánětlivých lézí a 54% zlepšení nevloucích lézí. Výsledky, které mohou být méně spolehlivé než výsledky klinických testů.

Jaké jsou další způsoby léčby akné? Věřte, že terapie Blue Light může pomoci zvládnout akné, protože paprsky modrého světla pomáhají zničit bakterii P. acnes zodpovědné za výrobu akné. Mohou mít také protizánětlivý účinek na keratinocyty, nejběžnější buňky ve vnější vrstvě kůže.

Terapie modrého světla může nabídnout určité výhody oproti alternativním ošetření akné z následujících důvodů.

 • Je to bezpečné, dokud ji vyškolený lékař spravuje.
 • Je nepravděpodobné, že by produkoval dlouhodobé komplikace.
 • Nezahrnuje antibiotika nebo jiná léčiva.
 • Je vhodný pro použití s ​​většinou ostatních terapií akné.
 • Nezpůsobuje to zjizvení. Terapie modrého světla může pomoci léčit jiné stavy než akné.

  Actinická keratóza je stav, který může někdy vést k rakovině kůže. Kombinace terapie modrého světla s léčivem známou jako kyselina aminolevulinová (ALA nebo Levulan) může pomoci snížit riziko vzniku rakoviny kůže. Osoba aplikuje léky na kůži, zatímco světlo pak aktivuje lék. Melanopsin, fotoreceptor, který hraje klíčovou roli při regulaci cirkadiánních rytmů, silně reaguje na modré světlo. V důsledku toho někteří lidé věří, že vystavení modrému světlu může pomoci zvládnout poruchy spánku. Modré světlo je přítomno na slunci a někteří vědci navrhli, že expozice umělému modrému světlu může pomoci snížit sezónní afektivní poruchu. -Moderujte příznaky psoriázy u lidí s bledou až světle hnědou pokožkou.

Co očekávat

Osoba může obdržet terapii modrého světla v kanceláři dermatologa nebo ji sám spravovat doma.

Je vhodné dorazit k lékaři Kancelář před ošetřením čistou, bez make-upu. Lékař poskytne brýle na ochranu očí, zatímco osoba leží nebo sedí pod modrým světlem po celou dobu léčby. Většina lidí nezažívá žádnou bolest ani nepohodlí. Je také důležité dodržovat radu dermatologa o používání produktů a technik domácí péče během a po léčbě. Účinky a rizika

Zdá se, že terapie modrým světlem nepředstavuje žádné vážné dlouhodobé účinky. Mohou však existovat některé drobné nepříznivé účinky, například:

 • Suchá kůže
 • Změny barvy pleti
 • Stinging
 • Svědění a podráždění

Tyto obvykle se však po léčbě obvykle vyřeší. rozsvítit. Podobně by jednotlivci neměli podstoupit tuto léčbu, pokud mají lupus nebo alergii na porfyriny. a peeling.

Většina lidí bude potřebovat týdenní sezení po dobu několika týdnů, ale to bude záviset na závažnosti příznaků a na tom, jak dobře akné reaguje na terapii. Pro některé lidi stačí dva až čtyři týdenní ošetření. Po zlepšení příznaků může pravidelná měsíční léčba pomoci s jejich zvládnutím recenzeproduktu.top.

Medicare a většina pojistných plánů nepokrývá léčbu světelné terapie pro akné.

Osoba si může koupit zařízení pro terapii modrého světla pro domácí použití online. Může to být alternativní možnost pro ty, kteří mají mírné akné, i když budou méně silné než zařízení dostupné v kanceláři lékaře. Mohou být také drahé a nemusí mít prospěch všem.

Je také důležité dodržovat pokyny výrobce při používání těchto produktů. je léčba, která může pomoci zlepšit příznaky akné. Některé výzkumy ukázaly, že to funguje, ačkoli tyto zahrnovaly většinou malé, starší studie.

Osoba může podstoupit terapii modrého světla v některých lékařských kancelářích nebo pomocí zařízení doma. Nezahrnuje UV záření a zdá se, že je bezpečné.

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents